Miško kaina

Galime pasiūlyti geriausią miško kainą

Ieškote kas brangiai superka mišką? Mes galime pasiūlyti geriausią miško kainą.

Miško kainos apskaičiavimo metodika yra gana sudėtinga, todėl miško savininkams sunku patiems apskaičiuoti ir įvertinti savo turimo miško vertę. Internete esančios miško kainos skaičiuoklės nurodys jums preliminarią miško vertę. Norint sužinoti realią jūsų turimo miško kainą svarbu, kad apskaičiuotų kvalifikuotas specialistas.

Todėl taupydami savo laiką susisiekite su mumis ir mes operatyviai, bei tiksliai apskaičiuosime. Miško kainą apskaičiuojame pagal valstybės nustatytą žemės ir miško vertinimo metodiką.

Miško kaina

Kokia miško kaina, jei parduodate mišką išsikirtimui?

Prieš parduodami mišką turite apsispręsti, ar parduosite mišką su visa žeme ar tik medieną, t.y. išsikirsti. Jei parduodate tik mišką išsikirsti, dėmesys sutelkiamas į miške augančių medyno amžių. Kaip žinoma, brangiausia yra ąžuolo mediena. Todėl, jei jūsų miške auga daug ąžuolų, galite tikėtis nemažo pelno. Kitos mažiau vertingos medienos: eglės, beržo, uosio, juodalksnio.

Reikia atkreipti dėmesį, kad jei miško savininkas parduoda mišką su žeme, jis netenka teisės naudotis mišku, taip pat jį palikti palikimu.

Kokia miško kaina, jei parduosite su žeme?

Miško kainą sudaro žemės kaina, medyno vertė ir miškui taikomi apribojimai.
Žemės, ant kurios stovi miškas, vertė priklauso ne tik nuo jos derlingumo, bet ir nuo geografinės padėties. Specialistai pastebi, kad kartais žemės vertė netgi gali būti nuostolinga. Reiktų atkreipti dėmesį, kuriai grupei priklauso miškas. Jei miškas yra priskirtas saugomoms teritorijoms, juose miško naudojimas yra apribotas. Tokiu atveju miško kaina pardavus bus didesnė, nei gausite pajamų jį naudojant.
Tačiau, jei žemė yra arti miesto arba prie vaizdingo ežero, miško kaina gali būti didesnė nei augančios medienos. Nes tokioje vietoje įrengta poilsio oazė gali pritraukti poilsiautojų srautą.

Kodėl verta rinktis mūsų įmonės paslaugas?

  • Mes pasiūlysime naudingiausią miško savininkui ir rinkos sąlygas atitinkančią miško kainą.
  • Mūsų įmonėje dirbantys profesionalūs specialistai suteiks kvalifikuotą konsultaciją.
  • Ilgametė patirtis miškininkystės srityje leidžia operatyviai ir tiksliai apskaičiuoti jūsų turimo miško vertę.

Jei norite pelningai parduoti mišką, kviečiame rinktis mūsų įmonės paslaugas.
Susisiekite su mumis šiandien ir leiskite sau tuo įsitikinti.

  • Mes ne tik sumokėsime geriausią rinkos kainą, bet ir atsiskaitysime iš karto.
  • Sutvarkysime visus išsikirtimui reikiamus dokumentus.
  • Ilgametė patirtis garantuoja profesionalias konsultacijas ir kokybiškas paslaugas.
  • Malonus kiekvieno kliento aptarnavimas - atsakysime į bet kokį jums rūpimą klausimą.

Kaip apskaičiuoti miško kainą?

Miško vertės ir kainos nustatymas yra gana subjektyvus dalykas, todėl, kad miškas turi labai daug vertės rodiklių. Ir jei juos grupuosime skirtingai, gausime skirtingus rezultatus.

Lietuvoje miškų ūkyje dažniausiai taikomas nominalios kainos vertinimo metodas, tuomet skaičiuojama miško sklypo žemės vertė ir medyno tūrio vertė atskirai. Nominali žemės sklypo kaina nustatoma atsižvelgiant į jos kokybės charakteristikas, o ne į rinkos vertę. Medyno vertė priklauso nuo jame augančių medžių rūšių. Aukščiausia vertė bus miško, kuriame auga ąžuolai, uosiai, klevai. Mažiau vertinama liepų, drebulių ir baltaksnių mediena.

Lietuvos Vyriausybė 1993 metais gruodžio 6 dieną priėmė nutarimą  dėl parduodamos valstybinės žemės ir valstybės išperkamos kainos nustatymo ir jos tvarkymo tvarkos. Tame nutarime yra numatyta miškų žemės ir medynų tūrio vertinimo metodika.  Ši metodika vėliau buvo perkelta į 1999 metų vasario 24 dienos nutarimą „ Dėl žemės vertinimo tvarkos“.  Šiuo metodu vadovaujasi Valstybinė miškų tarnyba vertindama Lietuvos miškų kainas.  Žemiau pateiksime dvi lenteles, kuriose numatyta miško žemės ir medyno vertinimų nominalios kainos.

misko zemes verte

Medynu turio nominali verte

Nenukirsto miško kaina

Privatūs asmenys ar įmonės, perkančios mišką, remiasi medienos kiekiu, esančiu valdoje, ir galimybe tą nukirstą medieną parduoti. Taigi valdos kainą lemia per dešimt metų iškertamos medienos kiekis. Taip pat įtakos turi ir po 10-20 metų prognozuojama kirsti mediena. Tad šiuo atveju reikalinga skaičiuoti nenukirsto miško kainą.

Nenukirsto miško kaina – tai terminas, kuriuo įvardijamas mokestis už galimybę kirsti mišką.

Lietuvos Valstybės aplinkos ministro įsakymu Nr. 30, kuris buvo išleistas 1998 metais rugsėjo 30 d.,  yra numatyta nenukirsto (stačio) miško kainų skaičiavimo metodika.  Žemiau lentelėse pateiksime nenukirsto miško vertinimą.

nenukirsto misko kainos

vidutine medynu turio nenukirsto misko kaina

Reikia pastebėti, kad nenukirsto miško kainas lemia ne vienas, o keletas veiksnių. Vieną iš pagrindinių veiksnių galime įvardinti: apvaliosios medienos sortimentų kaina ir medienos ruošos išlaidomis. Prie medienos ruošos išlaidų galime priskirti medynų rūšinę sudėtį, kertamų medžių tūrį, vidutinį stiebo tūrį ir net medienos išvežimo į kelkraštį atstumas.

Reikia pastebėti, kad pastaraisiais metais pasikeitė medienos stambumo klasių klasifikavimas:

  • Stambi mediena, kurios stiebo skersmuo -26 cm ir daugiau.
  • Vidutinė mediena, kurios stiebo skersmuo 14-24 cm.
  • Smulki mediena 6-13 cm .

Atkreipkite dėmesį, kad čia pateikta nenukirsto miško medienos klasifikacija. Norėdami savo mišką įvertinti kuo tiksliau rekomenduojame kreiptis į rajono, kuriame yra miško plotas, urėdiją.

 

Straispnyje naudota medžiaga iš ŽEMĖS ŪKIO MOKSLAI. 2016. T. 23. Nr. 2. P. 89–102