Lietuvoje gaminamas ypač kokybiškas biokuras

21 rugsėjo, 2016 pusbrolis

Kad Lietuva – miškų kraštas, žino kiekvienas, tačiau dažnai galvojama, jog kokybiškas biokuras turi būti pagamintas užsienyje, tačiau kalbant apie šią kuro rūšį šis įsitikinimas – neteisingas. Lietuvoje gaminamas išties kokybiškas biokuras, kuris vertinamas ir užsienyje. „Kokybė – svarbus kriterijus gaminamai produkcijai. Kokybiškas biokuras gaminamas ne kažkur Europoje o čia, Lietuvoje. Esame labai stiprūs šioje rinkoje.“ – pasakoja UAB „Pusbroliai“ direktorius Gintautas Juška.

biokuras

Kokybiškas biokuras iš tiesų padeda taupyti

Biokurą naudoja ne tik namų ūkiai, bet jis yra plačiai naudojamas ir pramonėje. Be abejonės, biokurą pramonės atstovai renkasi dėl konkurencingos kainos, tačiau kokybė lemia kitus svarbius aspektus, kurie yra ypač svarbūs pasirinkus šią kuro rūšį.

Įrangos tarnavimo laikas. Tik naudojant kokybišką biokurą užtikrinamas ilgas įrangos tarnavimo laikas.

Taupoma įrangos priežiūrai. Iš kokybiškos medienos pagamintas biokuras – mažesnio peleningumo, todėl įrangai reikia mažiau priežiūros.

Didesnis efektyvumas. Biokuro kokybę apibrėžia specialūs kriterijai, kuriais remiantis galima įvertinti išgaunamos energijos kiekį. Kuo biokuras kokybiškesnis – tuo mažesnio jo kiekio reikia tokiam pačiam efektyvumui išgauti.

Taupesnis naudojimas. Formulė yra paprasta: kuo geresnė kokybė – tuo taupesnis naudojimas. Kokybiškas biokuras sunaudojamas per ilgesnį laikotarpį, todėl ir namų ūkiuose ir pramonėje kokybę iš esmės apibrėžia daugelis svarbių veiksnių, kurie ilgalaikėje perspektyvoje padeda ženkliai sutaupyti.

Dar vienas svarbus kriterijus – kokybiškas tiekimas

Svarbu ne tik gauti gerą produktą, bet gauti jį laiku. „Sutarties sąlygų laikymasis ypač pramonėje – vienas svarbiausių dalykų. Įsivaizduokite situaciją, jei gamyklos darbas stringa dėl to, jog taip reikalingas biokuras nepasiekia gamyklos laiku. Situacija gali tapti kritine! Vienas iš aspektų, lėmusių mūsų kompanijos sėkmę ir lyderiaujančių pozicijų užėmimą – ypač griežtas sutarčių sąlygų laikymasis.“ – pabrėžia G. Juška – „Taip pat svarbios ir tiekimo apimtys bei galimybė nugabenti reikalingą kiekį biokuro jį įsigijusiai bendrovei. Tam, kad šis procesas vyktų sklandžiai neužtenka tiesiog gauti gerą medieną ir įsigyti biokuro gamybos įrengimus. Viskas turi vykti sistemiškai, o patirtį kaupėme ne vienus metus. Dėl to šiandien galime džiaugtis savo darbo vaisiais ir pasiektais rezultatais.“

Įdomus faktas. UAB „Pusbroliai“ Lietuvoje per parą gali pagaminti ir patiekti kokybiško biokuro, prilygstančio net 360 tonų naftos!